top of page

Dzimtās valodas diena

Uzdod no rīta sev jautājumu: "Kas man šodien traucē būt laimīgam?" Un tu redzēsi, ka neviens ikdienišķs iemesls nesniedzas līdz šī jautājuma būtībai... Vienīgā reālā atbilde ir - NEKAS! Man šodien NEKAS netraucē būt laimīgam! Labrīt, laimīgo cilvēk!

Ar atziņu no Diānas Bērzas grāmatas “Labrīt, laimīgo cilvēk!” 10. klases skolnieks Krišs Treikals uzrunāja interesentus, kas bija pulcējušies skolas svinību zālē, lai tiktos ar radiorežisori Diānu Bērzu un viņas dēlu Kristeru Bērzu. Diāna mūs aicināja palūkoties uz dzīvi no cita skatījuma, nekā ierasts. Tikšanās noritēja diskusijas veidā, jauniešiem izsakot arī savu viedokli par dzirdēto, īpaši aktīvas bija 10. klases meitenes. Savukārt Kristers iesaistījās ar saviem komentāriem, kā arī pastāstīja, kā meklējis savas dzīves īsto ceļu, jo uzreiz pēc vidusskolas beigšanas par to nav bijusi skaidrība. Ja sirds ir atvērta, spējam saredzēt dažādas zīmes. Pēc sirsnīgās tikšanās, šķiet, katrs sajutām kādu vieglu eņģeļa pieskārienu.

Par tradīciju mūsu skolā Dzimtās valodas dienā ir kļuvusi Lasīšanas stunda, kad 40 minūtes vienlaicīgi lasa gan skolēni, gan skolotāji, gan skolas darbinieki. Vai no rīta nekļūst siltāk ap sirdi, ja mūsu tehnoloģiskajā laikmetā dzirdi 8. klases skolēnus vaicājam skolotājām : “Kādu grāmatu jūs lasīsiet?”

Savukārt pirmo reizi skolā notika Skaļās lasīšanas sacensība 7. – 12. klasei. Atsaucība bija liela, noslēguma pasākumā piedalījās 22 skolēni. Konkursa laikā izrādījās, ka populārākā grāmata, no kuras jaunieši izvēlējušies fragmentu lasīšanai, ir Antuāna de Sent – Ekziperi “Mazais princis”.

Par Skaļās lasīšanas čempioni 7. – 9. kl. grupā kļuva 8.b klases skolniece Megija Reķe. 2. vietu ieguva 7.a klases skolniece Kate Babre, bet 3. vietu – 9.b klases skolniece Madara Skujiņa.

10. – 12. kl. grupā Skaļās lasīšanas čempiones titulu ieguva 10. klases skolniece Margarita Selīna Bogdanova. 2. vietu izcīnīja 10. klases skolniece Anna Madara Celmiņa, bet 3. vietu – 11. klases skolnieks Roberts Zauris.

Žūrijai ir gandarījums, ka lasītprieks kādai daļai skolēnu nav zudis. Lai mums katram izdodas “satikt SAVU grāmatu”!

76 views

Recent Posts

See All
bottom of page