top of page
  • Vita Eglīte

Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā


Pirmssvētku pēcpusdienā, 17.novembrī, vidusskolēniem bija iespēja piedalīties tieššaistes sarunā ar Valdi Zatleru, Latvijas Valsts prezidentu no 2007. līdz 2011. gadam. Mūsu skolas “Līderis manī” domnīcas jaunieši arī aktīvi iesaistījās sarunā ar jautājumiem un atziņām.

Kā vienu no svarīgākajām valsts dibinātāju īpašībām Zatlera kungs minēja atbildīgumu – tas nepieciešams arī sabiedrības līderiem. To nevar iemācīt, bet var attīstīt un izkopt katrs sevī. Svarīgas jomas, lai varētu būt prezidents, ir apgūstamas jau skolā – latviešu valoda, literatūra, vēsture, svešvalodas. Interesanti, ka svešvalodu apguves līmeņa rādītājs – jokot un saprast jokus citā valodā. Lasot literatūru, tiek izkopta valoda un paplašināts pasaules uzskats, savukārt dzeja jālasa kā filozofijas pamats. Tomēr būt par prezidentu nevar iemācīties, jo līderus izvirza arī konkrētais laikmets. Svarīgi ir strādāt komandā, arī skolā – ieklausīties savos klasesbiedros. Lai dzīve veidotos saturīga, ir jāizvirza konkrēti mērķi. Pēc Zatlera kunga domām, mācību priekšmetu skolā ir par maz, jo prāts un ķermenis ir jāpiepilda ar daudzveidīgu saturu. Svarīgi ir katru dienu rakstīt dienasgrāmatu – vismaz 1 teikumu. Zatlera kungs aicināja domāt, kāpēc mums katram ir nepieciešama Latvija kā valsts, jo patriotisms ir īpaša sajūta, kas rodas katrā pašā.

Noslēgumā Valdis Zatlers 12 aktīvākajiem jauniešiem dāvināja savu grāmatu “Kas es esmu” – tai skaitā arī mūsu Margaritai Selīnai Bogdanovai un Krišam Treikalam!

56 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page