top of page
  • Vita Eglīte

Ceļojums UNESCO Pasaules mantojuma pilsētā

Visa mācību gada garumā 5.–9. klašu skolēni iesaistījās 9 neklātienes literāro viktorīnu kārtās. Pašvadītas mācīšanās procesā skolēni piedalījās gan interaktīvās spēlēs, gan testu pildīšanā, gan mīklu minēšanā, gan grāmatzīmju un kalendāru veidošanā, gan rakstnieku-jubilāru daiļrades pētīšanā.

14. maijā katras klases cītīgākie dalībnieki kopā ar Skolēnu pašpārvaldi devās izzinošā ceļojumā uz Kuldīgu, lai to iepazītu kā UNESCO Pasaules mantojuma pērli. Gides Indras Vilmanes vadībā izstaigājām Kuldīgas vecpilsētu un ielūkojāmies arī dažu namu vēsturiskajā noslēpumā. Īpašs pārsteigums bija ceļojums muzeja krājumā, kas izvietots vēsturiskās Latvijas Bankas ēkā. Krājuma ekspozīcija dod iespēju iepazīt neeksponētos muzeja krājuma priekšmetus, izzināt vēsturi un apskatīt senatnīgo un grezno celtni. Esot šajā ēkā, aizdomājāmies par to, kā no dažādu laiku vēsturiskām detaļām veidojas pilsētas kopējais vizuālais tēls, un devāmies tālāk Kuldīgas pilsētvidē pamanīt šīs detaļas. Protams, vērojām arī pilsētu no 25 m augstuma, uzkāpjot jaunajā, slīpajā pilsētas skatu tornī.

Pa ceļam uz mājām viesojāmies mūsu bijušās skolotājas Maijas Zilbertas ģimenes saimniecībā “Lejaskroķi”, lai samīļotu vairāk nekā 500 trušu un ļautos brīvai atpūtai skaistā Amulas upes ielokā.47 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page