top of page
  • Vita Eglīte

Dzīves jēga ir prieks

7. oktobrī 12. klases skolēni projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Vispirms katrs iestādījām savu tautasdziesmu "Tautasdziesmu augtuvē", lai turpinātu akciju arī savā skolā. Iedvesmojoties no Ziedoņa klases iniciatīvas "Ceļā ar Krišjāni Baronu", arī Kandavas Reģionālā vidusskola oktobra mēnesi vadīs tautasdziesmu zīmē, katrs meklējot SAVU tautasdziesmu un 30.oktobrī to iestādot pie skolas, bet 2. novembrī 2. mācību stunda visā skolā būs tautasdziesmu stunda, kad katra klase vai nu dziedās, vai lasīs, vai klausīsies, vai skaitīs tautasdziesmas. Savukārt 15.oktobrī visa skola vienosies kopīgā dejā "Bēdu manu lielu bēdu", izdejojot to "Jeruzaleme" soļu ritmā.

Alternatīvā mācību stunda Ziedoņa klasē sākās ar klases apskatīšanu un testu par rakstnieka dzīvi, bet centrālais notikums bija darbošanās izlaušanās istabās, kur, balstoties uz I. Ziedoņa pasakām, bija jāveic dažādi uzdevumi. Tos pakāpeniski atšifrējot un komandām kopīgi atrisinot kodēto rakstnieka atziņu – “Dzīves jēga ir prieks” – , varēja izkļūt no aizslēgtās telpas. Šī bija iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību, daiļradi neierastā un aktuālā veidā – šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotās izlaušanās istabās, kas balstītas uz lasītprasmi, matemātisku domāšanu, pieredzē balstītu mācību procesu un sadarbību gan komandās, gan klases kolektīvā, gan kopā ar skolotāju.

Vēl paraudzījāmies uz Rīgas namiem no putna lidojuma – “Galleria Riga” jumta terases. Bet vakarā Dailes teātrī noskatījāmies izrādi “Testosterons”, lai gūtu ieskatu mūsdienu dramaturģijas atšķirībā no klasiskās lugas un mācītos daudzveidīgas teksta interpretācijas pieejas.

“Klase jau arī ir tas, ko mums jāiedibina – visus kopā un atsevišķi, lai par mums saka: tie ir labas klases, “ teicis I. Ziedonis. Mēs tādi esam!261 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page