top of page
  • Vita Eglīte

Dzejas dienu pavedieni mūsu skolā

Aizritējis pirmais rudens mēnesis - septembris. Kā jau ierasts, skolā tas iezīmē arī Dzejas dienu pasākumus ar daudzveidīgām aktivitātēm. Tradicionāli visa skola iesaistās Lasīšanas stundā, bet šogad arī akcijā “Atdzīvini grāmatas vāku!” - tas nozīmē to atdarināšanu, izmantojot savu radošo pieeju, fantāziju, asociācijas par laiku, vidi un tēliem, pieejamos materiālus, kā arī asprātību un humora devu. Skolēni interpretējuši grāmatu vākus ar dažādiem paņēmieniem - rezultāts ir brīnišķīgs! Skolas 1. stāva gaitenī līdz brīvlaikam būs aplūkojama radīto vāku izstāde - katra klase izveidojusi savu kolāžu.

Šī gada Dzejas dienu moto ir “Dzeja dziedē”. Septembrī klasēs notika Dzejas stundas, kā arī citas literāras aktivitātes. 5. klases devās uz Kandavas novada muzeja Valodas pagrabiņu, lai uzzinātu par mūsu valodas bagātību, strādājot ar vecvārdiem un minot mīklas. 6.b klase devās poētiskā orientēšanās spēlē pilsētvidē Kandavā, lai meklētu ar literatūru saistītus objektus. 9.a klase veidoja dzejas video, lai ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību radītu savu variāciju par tēmu. 12. klase muzejā viesojās pie Aksildas Petrevicas, lai padziļināti apgūtu tēmu “Dzeja vēstures kontekstā”, bet Ingas Jefremovas dabas vides estētikas nodarbībās rosināja sajūtas dzejas radīšanai. Vairākas klases devās ceļojumā “Dzejiskās sienas”.

Realizējot kompetenču pieeju mācību saturā, mūsu skolotāji un skolēni ar dzejas pavedienu palīdzību mācījušies kopā radīt, nostiprinot sevī skolas pamatvērtības : radošumu - daudzveidīgi realizējot idejas, piederību - valsts mēroga svētku sajūtu radot savā skolā un pašos, atbildību - strādājot individuāli un grupās, atvērtību - daloties rezultātos ar citiem, dažādību - esot lepniem un paškritiskiem tieši par sava individuālā darba rezultātu un cienot katra veikumu.

Paldies visiem, kas iesaistījās!278 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page