top of page
  • Vita Eglīte

Dzimtās valodas dienas zīmē

21. februāris jau tradicionāli skolā aizritēja Dzimtās valodas dienas zīmē. Otrā mācību stunda visā skolā bija lasīšanas stunda – katrs, liels vai mazs, izvēlējās šīs 40 minūtes lasīt kādu grāmatu. Bet visas dienas garumā bija iespēja piedalīties neklātienes viktorīnā “Āķīgie vārdi”, meklējot pareizos variantus mūsu valodas labirintos, kurus “izstaigāja” ne tikai skolēni, bet arī daudzas skolotājas. Atcerēsimies ne tikai šajā dienā, ka dzimtajai valodai ir īpašs skanējums un spēks!

Savukārt pēcpusdienā svinību zālē pulcējās katras klases labākie lasītāji, lai piedalītos skaļās lasīšanas sacensībā, kuras mērķis ir pilnveidot skolēnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Kopskaitā 22 dalībnieki apliecināja spēju emocionāli aizraut klausītājus ar sava izvēlētā literārā darba fragmentu. Žūrija pauda prieku, ka starp viedierīču vilinājumiem tomēr atrodam laiku arī grāmatai.

Rezultāti

2.–3. klašu grupā:

1. vieta – Megija Priekule (3. kl.)

2. vieta – Amēlija Semjonova (3. kl.)

3. vieta – Jūlija Meldere (2. kl.)


4.–6. klašu grupā:

1. vieta – Adelīna Līna Makovska (4. kl.)

2. vieta – Nikola Rebeka Mertena (5.b kl.)

3. vieta – Elīza Babre (5.b kl.)


7.–9. klašu grupā:

1. vieta – Saimona Rezenberga (7.b kl.)

2. vieta – Lauris Gāliņš (7.b kl.)

3. vieta – Kristers Šukners (8.a kl.)


Aprīlī skaļās lasīšanas sacensībā, kas Latvijā noris 5. un 6. klašu skolēniem, novada mērogā mūsu skolu pārstāvēs Nikola Rebeka Mertena (5.b kl. ), Elīza Babre (5.b kl.) un Marsels Edijs Meiers (6. kl.)100 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page