top of page
  • Vita Eglīte

"Mēs paši izlemjam, kas patiesībā esam." (Regīna Breta)

Nu jau tradicionāli augustā skolotāju latviskās dzīvesziņas interešu grupa dodas izziņas un pieredzes apmaiņas piedzīvojumā pie cilvēkiem, kas meklējuši un atraduši savu latvisko – īpašo ceļu. Šoreiz, 16. augustā, viesojāmies Bauskas novadā.

Zemnieku saimniecībā “Vaidelotes” saimnieko Daira un Arnolds Jātnieki, popularizējot latvisko dzīvesziņu, piekopjot tradicionālos rituālus, ēdot veselīgu uzturu, vācot garšaugus un ārstniecības augus. Te intensīvā lauksaimniecība iet roku rokā ar latvisko dzīvesziņu. Saimniece Daira dalījās savā pasaules izziņas pieredzes stāstā caur viņas māksliniecisko redzējumu – drīzumā tas tiks apkopots arī grāmatā. Tikšanās noslēgumā baudījām saimnieces īpašo cienastu – virteņus pie balti klāta galda kopā ar Dairas stāstu un dziesmu.

“Aveņi” – senatnīgā, tautiskā un gaumīgi elegantā stilā izveidota vieta Bauskas pievārtē, kurā var izvēlēties latviskās virtuves gardumus. Un tas viss vēl kopā ar kuplo hortenziju krāšņumu!

Dabiskās kosmētikas ģimenes uzņēmumā “Gusto” pie Līgas Elmanes un Andras Katkevičas šķita, ka esam nokļuvušas skaistuma un smaržu feju pasaulē. Šajā sirds un roku darba radītā vidē ar moto par veselīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu sajutām, kā skolotājas savu vaļasprieku pārvērtušas biznesā.

"Dzīve ir pārpilna burvīgu un vērtīgu mirkļu, ja vien papūlamies tos pamanīt. Es tos saucu par "ak!" brīžiem." (Opra Vinfrija.)195 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page