top of page
  • Vita Eglīte

Nedēļa dzimtās valodas zīmē

21. februāris – Starptautiskā dzimtās valodas diena. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam. Jau tradicionāli arī mūsu skolā šī diena rosina dažādām aktivitātēm. Atšķirībā no citiem gadiem pasākumi notika attālināti, bet ne mazāk interesanti un daudzveidīgi.

Nedēļas ieskaņā saņēmām iepriecinošu ziņu no LVA, ka 12. klases skolnieka Kriša Treikala domraksts “Mans grāmatplaukta stāsts” ieguvis ATZINĪBU starp 658 darbiem. Apsveicam! Šķiet, ka Kriša grāmatu stāsts piesaistīja ar reāli skaudro patiesību : “…retajās grāmatplaukta rindās saskrēja putekļi…Mēs skumām…domājām, kā būtu, ja mūs, skaistas un taustāmas grāmatas, neaizvietotu e-lasītāji un internets?”

Šajā mēnesī skolēni piedalās LVA konkursā “Vārdu burvis”. Bet 17. februārī “Dzejas tējnīcā” risinājās diskusija par valodas niansēm literāru darbu tapšanas procesā – cik daudz varam atļauties atklāties savā radošumā? Rotaļa ar vārdiem ir tik brīnumaina…

 

22. februārī otrā mācību stunda mūsu virtuālajā skolā bija lasīšanas stunda – tā kā šoreiz lasījām katrs savās mājās, varējām ērti iekārtoties un dzīvot savā grāmatu pasaulē. Katrs atradām savā grāmatplauktā ko sirdij tuvu – mēs neļausim grāmatām skumt!

 

Savukārt 24. februārī Teams tiešsaistē bija pulcējušās 10 darba bites un 8 koši pļavas ziediņi, lai sagaidītu pavasari skaļās lasīšanas sacensībā 5. – 6. klasēm. "Dažus lokus aplidojušas, tās atgriežas atpakaļ, lai ziņotu saimei, ka dravas novietnē aizvējā jau ir silts un var sākties lielais pavasara izlidojums." (no R. Akera "Bišu dravā")

Par lasīšanas čempioni kļuva Daniela Adriana Štromane (6. b kl.), kura pagājušajā gadā jau piedalījusies reģionālajā konkursā. 2. vietu ar pārliecinošu lasījumu ieguva Saimona Rezenberga (5.b kl.), bet 3. vietu ar emocionālu priekšnesumu – Helēna Grīnberga (5.a kl.). Ja situācija valstī būs labvēlīga, visas 3 meitenes pārstāvēs mūsu skolu 2. kārtā - reģionālajā konkursā.

 

No 22. līdz 25. februārim 5. – 12. klašu skolēni piedalījās neklātienes viktorīnā “Ko tu zini par latviešu valodu?” Priecājamies par skolēnu aktīvo līdzdalību. Katrā klašu grupā ir laureāti, kas ieguvuši visaugstāko punktu skaitu:

5. – 6. klašu grupā:

1. vieta - Daniela Adriana Štromane

2. vieta - Nikola Belozareviča

3. vieta - Roberts Koškins

7. klašu grupā:

1. vieta – Adelīna Ābele

2. vieta – Rūdis Babris

3. vieta – Melita Leitlande

8. klašu grupā:

1. vieta – Aleksandra Alina Lejiete

2. vieta - Kristiāna Paula Vēmane

3. vieta – Oskars Kraskovs

9. klašu grupā:

1. vieta – Sintija Volberga

2. vieta – Kate Babre

3. vieta – Elīza Bogdanova

12. klašu grupā:

1. vieta – Arvils Zeltiņš

2. vieta – Margarita Selīna Bogdanova un Amanda Buka

3. vieta – Sintija Didrihsone

 

Savukārt skatuves runas konkursa laureāti – Megija Priekule, Adelīna Līna Makovska, Miķelis Babris, Adrians Gerasimovs un Rūdis Babris – visu nedēļu cītīgi gatavojās novada konkursam, lai savus divus priekšnesumus žūrijai nosūtītu video formātā. Paldies visiem – skolēniem, skolotājiem un vecākiem – par līdzdalību, ieguldīto laiku un darbu! Bet kā atzina vecāki – tas bijis aizraujošs piedzīvojums.

Atcerēsimies, ka valoda ir mūsu kultūras spogulis! Latviešu valoda ir viena no retākajām dzīvajām valodām pasaulē, tāpēc ar lepnumu teiksim : “Jā, es runāju latviski!”


87 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page