top of page
  • Evita Švarca

Pasakas: no pirmsākumiem līdz mūsdienām

27.martā programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros 2., 3. u 4.klašu skolēni nokļuva Pasaku pasaulē kopā ar stāstnieku Raiti Zapacki.

Skolēni uzzināja pasaku rašanās vēsturi, kas ir 7000 gadu sena, to attīstību līdz mūsu dienām. Izrādās, ka pasakas sākotnēji bijušas domātas pieaugušajiem. Uzzinājām, ka pasaku pamatā ir dziļa un svarīga doma un, jo vairāk tās stāsta, jo interesantākas tās kļūst.

Pasaku vīrs mums nolasīja Rīgas Franču liceja 4.klases skolnieces sarakstītu pasaku par Gliemezi - Jūtūberi. Skolēni latviešu valodas stundās raksta jaunrades pasakas, Raitis rosināja tās sūtīt viņam.

Nodarbība bija izzinoša, atraktīva - klausījāmies, atbildējām, minējām atskaņas vārdiem, izkustējāmies jautrās rotaļās, ieklausījāmies dažādu populāru cilvēku balsīs, kuras Pasaku vīrs atdarināja (H. Misiņš, R. Pauls u.c.)

Laiks paskrēja nemanot! Skolēniem, un arī skolotājām, patika. Guvām pozitīvas emocijas un prieku, jaunas atziņas un iedvesmu turpināt lasīt un stāstīt pasakas, jo tajās katrs – mazs un liels, var atrast kādu domu graudu, dzīves gudrību, pamācību, atziņu, vielu pārdomām vai atbildi uz kādu jautājumu.

Pasakas ir modē!59 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page