top of page

Skaļās lasīšanas sacensības

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par grāmatām, saliedēt kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

1. kārta mūsu skolā notika 7. martā, iesaistoties 1.–9. klašu skolēniem. Pusfinālā katrs no 20 dalībniekiem iepazīstināja ar sevi kā lasītāju un lasīja paša izvēlētu fragmentu, bet katras grupas 3 finālisti izlozēja grāmatu un 5 minūšu laikā sagatavoja lasīšanai iepriekš nezināma teksta fragmentu. Priecājamies par mūsu skolēnu lasīšanas vēlmi un uzdrošināšanos atklāt savas prasmes žūrijai. Dalībnieki saņēma Atzinības rakstus, kā arī žūrijas pārsteiguma balvas.

Katras grupas laureāti tika apbalvoti ar Diplomiem. Sākumskolas grupā par absolūto lasīšanas čempioni kļuva 2. klases skolniece Amēlija Semjonova, bet pamatskolas grupā tika piešķirtas divas 1. vietas ar vienādu punktu skaitu 9.b klases skolniecēm – Aleksandrai Alinai Lejietei un Sindijai Kreicbergai.

2. vietu savā grupā ieguva 4. klases skolniece Nikola Rebeka Mertena un 6.b klases skolniece Saimona Rezenberga.

3. vieta tika piešķirta 4. klases skolniekam Dāvim Kreicbergam.

Skaļās lasīšanas sacensības visā Latvijā tika uzsāktas 2017. gadā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciatīvu, ideju aizgūstot no Nīderlandes, kas šādu konkursu valsts mērogā realizē jau vairāk nekā 20 gadus. Nacionālā fināla uzvarētājs iegūst LNB Bērnu direktora titulu.

Arī mūsu skola katru gadu iesaistās šajās sacensībās. Tā kā valsts mērogā konkurss norisinās 5. un 6. klašu skolēniem, tad mūsu skolu 2. kārtā pārstāvēs Saimona Rezenberga.

Lai raita un emocionāli izjusta lasīšana!
143 views

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page