top of page
  • Madara Meževiča

Vēstures un dabas izzināšana Kuldīgas novadā

21.maijā 6.klase kopā ar 5.klasi devās mācību ekskursijā uz Kuldīgas pusi. Šajā reizē skolēni apmeklēja Kuldīgas dzīvo muzeju, kur iepazinās ar Kuldīgas vēsturi cauri gadsimtiem. Skolēni paši izjuta gan viduslaiku pustumsu drēgnajā pagrabā, gan redzēja moku rīkus un mēra atstātās pēdas pilsētā, gan pabija uz klāja kurzemnieku kuģim, kas devās uz Tobago, gan pamāja pašam hercogam Jēkabam. Muzeja darbinieces pat paslavēja skolēnus par uzmanīgo klausīšanos!

Tālāk skolēni nelielās grupiņās devās orientēšanās spēlē pa Kuldīgas vecpilsētu, kur bija jāsameklē septiņi objekti un jāveic dažādi uzdevumi. Pēc klejošanas pa pilsētu vajadzēja kārtīgi ieturēties vietējā Hesburgerā, lai būtu spēki turpmākajiem piedzīvojumiem.

Ekskursijas plāna nākamā pietura bija zemnieku saimniecība “Nornieki” , kas nodarbojas ar strausu un kazu audzēšanu. Šeit skolēni iepazinās ar pasaules lielāko putnu – strausu: kā viņi tiek turēti, kā par viņiem rūpējas un ko ar viņiem dara. Skolēni redzēja arī inkubatorus, kuros ieliktās olas sildās, lai pasaulē nāktu mazie strausu bērni! Vislielākais mīļums saimniecības pļavās bija kazu ganāmpulks! Te varēja gan pabužināt , gan samīļot, gan arī pabarot ragainos un arī bez ragiem esošos lopiņus. Vairākkārt varēja dzirdēt bērnu izteicienus, ka arī viņi gribētu mājās kaziņas.

Noslēgumā skolēniem vēl pietika spēka pacīnīties ar Laser Tag Kuldīga ieročiem sagatavotajā meža trasē, kas aprīkota ar slēpņiem.

Diena patiešām bija pilna ar dažādām interesantām aktivitātēm. Bērni ieguva gan jaunas zināšanas, gan nostiprināja jau mācīto, gan izbaudīja sportiskas aktivitātes!72 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page