top of page
  • Vita Eglīte

Zem iekļaujošās segas

1. decembrī mūsu skolas 9. klašu 8 jaunieši piedalījās forumā “Zem iekļaujošās segas”, ko organizēja Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 11. klases skolniece, Eiropas Jaunatnes dialoga vēstnese Elizabete Baiba Tīzenkopfa. Pasākumā piedalījās 7.–12. klašu skolēni un viesi jeb eksperti: Uģis Brūklene, Inga Priede, Varis Krūmiņš, Laura Bičkovska, Jānis Mazitāns, Aleksandra Bērziņa, Ivars Balodis un Liene Zeidenberga. Pasākums tika atklāts ar tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres video sveicienu.

Pirms foruma jaunieši saņēma uzdevumu meklēt atbildes uz dažādiem jautājumiem:

  1. Vai tu esi novērojis vai piedzīvojis situācijas, kad skolēniem ir grūtības piedalīties kādās skolas aktivitātēs?

  2. Kādas ir galvenās šķēršļu grupas, kas varētu kavēt jauniešu iekļaušanu skolas dzīvē?

  3. Vai skolotāji un skolas darbinieki darbojas, lai novērstu šīs barjeras un veicinātu iekļaušanu?

  4. Kādi atbalsta veidi ir pieejami skolēniem, lai palīdzētu viņiem pārvarēt šķēršļus un piedalīties skolas dzīvē?

  5. Vai ir kādi konkrēti piemēri, kad skolēni ir saņēmuši efektīvu atbalstu, kas veicinājis viņu iekļaušanu?

  6. Kādas pārmaiņas tu ierosinātu, lai mazinātu esošās barjeras un uzlabotu visu skolēnu iekļaušanu?

  7. Vai ir nepieciešamas pārmaiņas skolotāju pieejā vai skolas politikā, lai nodrošinātu lielāku iekļaušanu?

Mūsu komandas viedokli drosmīgi svešas auditorijas priekšā aizstāvēja Rūta Zandere un Daniels Vicinskis, par ko saņēma arī Lauras Bičkovskas specbalvu. Noslēgumā interesanti bija vērot biedrības “Apeirons” eksperimentus. Lielākais ieguvums no šīs tikšanās – skolēni mēģināja saprast, ko viņi vēlas, kāda ir viņu līdzšinējā pieredze, aizdomāties, cik daudz vispār interesējas un vēlas kaut ko mainīt, kā arī uzklausīt ekspertu viedokli un gūt zināšanas par dažādām iespējām, ko jaunieši varētu darīt, kā iesaistīties.121 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page