top of page

Projekts "21st Century: Empowering Girls in  Baltics" 

 

Dažādi pētījumi liecina par pieaugošu riska uzvedību jaunu meiteņu vidū, tai skaitā palielināta alkohola un tabakas izstrādājumu lietošana, nevēlamas grūtniecības, ēšanas traucējumi. Šodien meitenes identitāte tiek veidota galvenokārt kā seksuāla būtne. TV pārraides, lielveikali, žurnāli, reklāmas uz ielām ar pārlieku seksualizētām ziņām un attēliem – tas viss aptver katru meiteni jau kopš pašas bērnības.
Mūsu skolas sociālā darbiniece Lolita Liepa un psiholoģe Liene Kalva atsaucās Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācijas“Papardes zieds” aicinājumam piedalīties apmācībā kā organizēt un vadīt meiteņu grupas, balstoties uz zviedru partneru izstrādātu un ieviestu metodoloģiju. 

Skolā tika noorganizēta meiteņu grupa, kurā var apgūt dažādas tēmas. Tēmu loks ir ļoti dažāds - pašapziņa, draudzība, mīlestība/seksualitāte, un alkohols/narkotikas, dažādas kultūras, zēni un meitenes – vienlīdzība/nevienlīdzība, uzmākšanās un aizskaršana, mūsu ķermeņi, vardarbība un ņirgāšanās, dzīve, nāve un reliģija, tabaka, alkohols un ballīšu narkotikas, nākotne. 

Metodoloģija, kas tiek izmantota programmā, ļauj pievērst jaunu meiteņu uzmanību un iespējas vadīt savu dzīvi un nekrist par upuri grupas spiedienam, zemam pašvērtējumam, narkotiku lietošanai.  

bottom of page