top of page
  • Vita Eglīte

Caur Sabili uz Nekurieni

Latviešu valodas un mākslas metodiskā komisija sadarbībā ar latviskās dzīvesziņas interešu grupu 22. septembrī devās radošā pieredzes apmaiņas ekskursijā, lai ieskatītos tuvākās apkārtnes krāšņumā un iepazītu radošus cilvēkus, kas spēj vienkāršajā saskatīt neparasto. Vispirms kopā ar Māri Lāci pats Ābrams no R. Blaumaņa lugas “Zagļi” izveda mūs cauri Sabilei pa sētām un šaurajām ieliņām, līdz nonācām līdz Vīna kalnam – uzkāpjot tajā, varējām gan baudīt saldo vīnogu garšu, gan lūkoties uz saules un rudens krāsu pielieto pilsētu. Ābrama stāsti ieveda mūs sabilnieku ikdienā un vēstures notikumu ainās.

Līdz ar tumsas iestāšanos nokļuvām Abavas pagasta “Vijolītēs”, kur tās saimnieki – Artūrs un Ināra Riņķi – ieveda mūs savā mākslas dārza pasaulē. Kinētiskās mākslas objekti kopā ar krāsu, mūziku un dzeju, audiovizuālais kino, meditācijas lauks, seno priekšmetu muzejs – tas viss rada neparastas izjūtas. Un kur nu vēl brauciens ar stīmpanka stilā veidoto mašīnu! Daba, klusums, tumsas saspēle ar gaismu un krāsu, radošo mirkļu pieskāriens kopā ar cilvēkiem, kas spēj ievest it kā nereālā realitātē, piešķir šai vietai īpašu auru – te iespējams atbrīvoties no visa negatīvā un dvēseles nemiera, kas uzkrājies stresa pārpilnajā pasaulē.

Lai mums izdodas katram savu pasauli piepildīt ar tām krāsām, kas dzīvi padara harmonisku, noslēpumainu un interesantu!231 views

Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page