top of page
  • Admin

Katrai dienai ir uzliesmojums - I.Ziedonis

18. augustā vasarīgi rudenīgās noskaņās, bet tomēr vēl vasaras pilnbriedā latviskās dzīvesziņas interešu grupa devās ceļā - fiziskajā telpā, garīgajā izaugsmē, intelektuālajā attīstībā un jaunu pieredžu meklējumos.

Imanta Ziedoņa vasaras mājā “Dzirnakmeņi” Murjāņos caur I. Ziedoņa atziņu dzirkstelītēm ieskatījāmies pašas sevī, lai atrastu vērtības par ģimeni, latviskumu un identitāti. Ievērojot rakstnieka vēlmi, māja nav veidota kā muzejs, bet vieta, kur iedvesmoties, ar misiju – balstoties I.Ziedoņa idejās, daiļradē paustajās atziņās un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

Tālāk tikām aicinātas paviesoties pasaku valstībā “Raganu ķēķis”, kur pārbaudījām savu raksturu, neļaujoties visiem raganas vilinājumiem…

Savukārt skolotājas un rakstnieces Māras Ozolas vadībā ceļš veda uz Anšlava Eglīša “Pansiju pilī” Inciemā, lai uzzinātu, kur tad īsti šī pils ir un vai viss tur ir tāpat kā rakstnieka laikā. Māras Ozolas aizrautīgais stāstījums ieveda arī viņas grāmatu pasaulē, kurā varējām ielūkoties no pašas autores redzējuma.

Esam sasmēlušās gan mieru I. Ziedoņa “Dzirnakmeņos”, gan neizsīkstošu enerģiju no Māras Ozolas, gan labsajūtu “Raganas ķēķī”, gan atklājušas kādu jaunu stīgu pašas sevī, iepazīstot vairāk savas kolēģes.

“Kaut būtu vairāk tādu sirdspārmalāmejošajamies cilvēku!”

(I. Ziedonis)65 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page